Grzejniki przenośne do domowych wnętrz – jaki model wybrać
Wakacje powoli stają się tylko pięknym wspomnieniem, a pogoda za oknami staje się coraz bardziej kapryśna. Często wieczory bywają już naprawdę chłodne, co oznacza w wielu przypadkach konieczność dogrzewania wnętrz. Czy zawsze do tego celu trzeba używać centralnego ogrzewania? Niekiedy dobrym rozwiązaniem mogą się okazać praktyczne grzejniki przenośne.
Kiedy warto użyć grzejników mobilnych? Na jakie modele postawić, by podnieść temperaturę w pomieszczeniach? O tym wszystkim napiszemy poniżej.
Grzejniki przenośne – przydatne w sezonie grzewczym i poza nim
Zazwyczaj podstawowym źródłem ciepła w domach są rozbudowane instalacje centralne, z jednym kotłem i grzejnikami we wszystkich pomieszczeniach. Inną opcją bywa ogrzewanie podłogowe (wodne lub elektryczne). Często jednak oprócz nich wykorzystuje się także rozwiązania mobilne.
Dlaczego? To idealny sposób na dogrzanie wnętrz. Stosuje się je w pomieszczeniach wymagających okazjonalnie wyższej temperatury (np. łazienka przed kąpielą dziecka) lub w części domu wykorzystywanej okazjonalnie (warsztat, strych).
Grzejniki mobilne to także niezmiernie ważne rozwiązanie poza głównym sezonem grzewczym – jesienią i wiosną. Dzięki nim da się utrzymać temperaturę w domu lub mieszkaniu na odpowiednim poziomie, bez konieczności włączania centralnego ogrzewania, co mogłoby być nieopłacalne. To także szansa na zapewnienie właściwych warunków w domach, gdzie korzysta się z ciepła sieciowego i jest się w pełni uzależnionym od decyzji zewnętrznych dostawców o zakończeniu lub rozpoczęciu sezonu grzewczego. Co więcej, praktyczny grzejnik przenośny potrafi uratować życie w razie wystąpienia awarii w głównej instalacji.
Jaki grzejnik mobilny wybrać – najpopularniejsze rozwiązania dla domu
Na rynku da się znaleźć spory wybór mocno zróżnicowanych przenośnych urządzeń grzewczych, jak choćby te dostępne na Econovli. Do najczęściej wybieranych zaliczają się:
termowentylatory,
promienniki podczerwieni,
grzejniki olejowe.
Termowentylatory posiadają dwa moduły – grzałkę i wentylator. Pozwala to szybko podnieść temperaturę i rozprowadzić ciepło po całym pomieszczeniu. W okresie letnim da się natomiast wykorzystywać je jako klasyczne wentylatory pokojowe.
Promienniki podczerwieni ogrzewają wyłącznie ciała stałe, które znajdą się na drodze emitowanych fal. Dzięki temu szybko podnoszą temperaturę nawet w większych wnętrzach – nie muszą bowiem ogrzewać chłodnych mas powietrza.
Grzejniki olejkowe przypominają formą klasyczne kaloryfery. W ich wnętrzu nie krąży jednak woda, a gęsta mieszanka olejowa. Ich zaletą jest długie wypromieniowywanie ciepła, nawet po wyłączeniu urządzenia.
Optymalna temperatura bez względu na pogodę – grzejniki dla domu
Praktyczne grzewcze urządzenia przenośne to idealny pomysł na dogrzanie domowych wnętrz. To również produkty świetnie sprawdzające się w domkach letniskowych, na wyjazdach i w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do innych źródeł ciepła. Warto się w nie zaopatrzyć, by zapewnić sobie i bliskim optymalny komfort cieplny w każdych warunkach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
BŁĄD - akcja została wstrzymana