Lampa wisząca do salonu – jak wybrać ideał

Nowoczesne wnętrza mieszkalne wymagają odpowiednich produktów oświetleniowych, które zapewniają funkcjonalność i stylowo wpisują się w całościową aranżację. Dobra lampa nie tylko oświetla przestrzeń, ale też ją zdobi – zwłaszcza gdy wybierze się ciekawą oprawę wiszącą do reprezentacyjnego salonu.
Jakie lampy idealnie wpisują się w pokoje dzienne? Czym się kierować przy doborze produktu oświetleniowego? Jak go odpowiednio zawiesić w przestrzeni rekreacyjnej? O tym przeczytacie poniżej.
Lampa wisząca w salonie – jakich produktów używać?
Lampy wiszące to niezmiernie popularne rozwiązania oświetleniowe, chętnie stosowane w pokojach dziennych. W zależności od konkretnej przestrzeni wybiera się mniejsze lub większe modele. W szczególnie okazałych pomieszczeniach ciekawie prezentują się nawet dekoracyjne żyrandole – w stylu klasycznym lub nowoczesnym.
Lampy wiszące to często rozwiązania wykonane z połyskującego metalu i kryształków (aranżacje glamour lub tradycyjne), surowe oprawy metalowe, bez osłon źródeł światła bądź z samą siatką (styl industrialny), drewniane z tekstylnymi abażurami (pomieszczenia urządzone w duchu skandynawskim i boho).
Gdzie trafiają lampy wiszące w ramach pokoju dziennego?
W której części wnętrza można pozwolić sobie na umieszczenie lampy wiszącej? Ze względu na okazałą, ozdobną formę szczególnie często montuje się je w przestrzeni o charakterze reprezentacyjnym lub wypoczynkowym. Idealnie prezentują się nawet większe modele, jak te dostępne na LightPlus, które umieszcza się bezpośrednio nad zestawem mebli rekreacyjnych (sofa, fotele i stolik kawowy).
W wielofunkcyjnych pokojach dziennych wykorzystuje się lampy wiszące nad stołami jadalnymi oraz wyspami kuchennymi – mogą to być pojedyncze produkty lub kilka mniejszych lamp zawieszonych w rzędzie, co świetnie sprawdza się zwłaszcza nad mocno wydłużonymi blatami.
Jak zawiesić lampę w modnych i praktycznych salonach?
Wysokość zawieszenia lampy zależy oczywiście od tego, gdzie ma się ona znaleźć, a także od jej wielkości. Ogólna zasada głosi, że klosz oprawy powinien znaleźć się na wysokości 210 cm, liczonych od podłogi, a jego boczne krawędzie – 120 cm od najbliższej ściany. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może doprowadzić do sytuacji, gdy wnętrze stanie się przytłaczające i niepraktyczne.
O czym jeszcze pamiętać? Podczas montażu mniejszych i większych lamp wiszących, należy zadbać o to, by cała oprawa znalazła się na takiej wysokości, by nie utrudniać swobodnego przemieszczania się i korzystania z przestrzeni. Na nieco bardziej rozbudowane okazy można zdecydować się nad stołami do rodzinnych posiłków. Wysokość zawieszenia wynosi w tym przypadku od 60 cm (mniejsze lampy) do 90 cm (duże oprawy), liczone od powierzchni blatu. Pomaga to uniknąć potrącania żyrandola przy wystawaniu od stołu.
Jak dobrać wielkość lampy do konkretnego mebla? Przyjmuje się, że przy blatach o długości do 150 cm, szerokość oprawy oświetleniowej nie powinna przekraczać 50 cm.
Nowoczesne oświetlenie do modnego salonu – efektowne lampy wiszące
Modna lampa wisząca potrafi odmienić charakter wnętrza. Dodaje klimatu, zdobi i zapewnia odpowiedni poziom światła do realizacji rozmaitych czynności. Szeroki wybór ciekawych rozwiązań sprawia, że bez większego trudu każdy znajdzie idealną lampę dla siebie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
BŁĄD - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Piotr Rozbicki Produkcja Mebli na Wymiar
Meble - produkcja, sprzedaż
woj. mazowieckie04-258 Warszawa, J. Szymańskiego 26
-
Heban Salon Meblowy Jerzy Stelmasik
Meble - produkcja, sprzedaż
woj. wielkopolskie62-600 Koło, Szkolna 19