Szklane półki jako rozwiązanie dla mebli

Trendy pojawiające się w aranżacji wnętrz nie są stałe – z biegiem czasu zmieniają się, sprawiając, że sposób urządzenia pomieszczeń w poszczególnych domach, mieszkaniach czy biurach regularnie ulega większej bądź mniejszej modyfikacji. Są jednak takie pomysły na ciekawe zaprojektowanie wnętrza, które od lat nie tracą na popularności. Dotyczy to między innymi szklanych półek, które stanowią jedno z cenionych rozwiązań w branży meblarskiej.
Dlaczego szklane półki cieszą się zainteresowaniem wśród klientów sklepów meblowych?
Szklane półki są popularne zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i biurowych. Wynika to z ich licznych zalet, które świadczą o wysokim poziomie ich funkcjonalności, ale nie tylko. Szklane półki do łazienki lub innych pomieszczeń cechują się przede wszystkim wysokimi walorami estetycznymi i to właśnie ten atut bardzo często przesądza o uznaniu wobec nich.
Nie bez powodu szkło idealnie sprawdza się w produkcji mebli ekspozycyjnych, takich jak na przykład półki czy regały. Dzięki swojej specyficznej strukturze przezierność tego materiału może być dowolnie regulowana, co pozwala na produkcję mebli zarówno o wysokim, jak i niskim poziomie przezierności. Zastosowanie najwyższego stopnia przezierności sprawdza się między innymi w przypadku półek na książki czy różnego rodzaju dekoracje. Kiedy z kolei na półce mają być przechowywane rzeczy niedekoracyjne, czyli na przykład ręczniki, to do jej wyprodukowania wykorzystywane jest najczęściej szkło satynowe, matowe lub mleczne.
Równie ważną zaletą opisywanego materiału, w którego produkcji specjalizuje się między innymi producent szkła Mochnik Glass, jest to, że szkło nie przyciąga kurzu. Poza tym idealnie pasuje do stylowych wnętrz, utrzymanych w duchu nowoczesności lub urządzonych w nieco bardziej tradycyjnym stylu.
Na czym polega profesjonalna obróbka szkła i jakie ma znaczenie w kontekście produkcji szklanych półek?
Istotnym atutem szkła jest również to, że można go poddawać licznym metodom obróbki. Pozwala to na wyprodukowanie elementów wnętrzarskich w rozmaitych formach i o niejednakowej specyfice, a co za tym idzie – na wpisanie się w gusta licznej grupy potencjalnych odbiorców gotowego produktu. Obróbka szkła polega na nadaniu tafli szklanej odpowiedniego rozmiaru, kształtu oraz własności użytkowych, które mają spełniać oczekiwania klienta. Może być realizowana z zastosowaniem między innymi takich procesów jak: cięcie i szlifowanie krawędzi, wiercenie i frezowanie otworów oraz wycięć, zdobienie powierzchni i hartowanie oraz laminowanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
BŁĄD - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Meble Arjan Arkadiusz Knefel
Meble - na zamówienie
woj. dolnośląskie50-303 Wrocław, Jedności Narodowej 189 lok. 1A
-
Sławomir Zubała Sklep meblowy
Meble - na zamówienie
woj. kujawsko-pomorskie86-260 Unisław, Głażewska 2b